Диего Коста екзекутира "гражданите"

Манчестър Сити поведе, но Челси сътвори пълен обрат
Обновена: 3 дек 2016 17:29 | 3 дек 2016 17:29, Веселина Йорданова
0

Манчестър Сити игра по-добре, но допусна пълен обрат и падна с 1:3 от Челси в дербито на 14-ия кръг в английската Висша лига, играно на стадион "Етихад".

Възпитаниците на Пеп Гуардиола бяха по-активният отбор през първото полувреме, в което гол на Фернандиньо правилно беше отменен. "Гражданите" имаха претенции за дузпа и червен картон за Давид Луис, но реферът не уважи исканията им. Малко преди почивката Сити все пак поведе, след като Гари Кейхил си вкара автогол.

Лондончани бяха натикани в половината си в първия четвърт час след паузата, но пропуски направиха Де Бройне и Агуеро, като белгиецът невярващо нацели гредата отблизо. Така дойде положението за Диего Коста, което беше материализирано от нападателя след прекрасен пас на Сеск Фабрегас.

Челси сътвори пълен обрат в 70-ата минута, като този път Коста изведе Вилиан на добра позиция и кариоката не сбърка. В последната минута Еден Азар сложи точка на спора след поредната невероятна контра на гостите.

Така Челси събра 34 точки на върха, докато Манчестър Сити остана на трета позиция с 30 пункта на сметката си.