Левски не успя и срещу Дунав, взе равен с дузпа

"Сините" измъкнаха 2:2 при гостуването си в Разград
Обновена: 28 фев 2017 17:32 | 28 фев 2017 17:08, Красимир Ангелов
18

"Левски" продължава със слабото си представяне от старта на пролетния дял на Първа лига и продължава да е без победа.

Този път "Дунав" Русе се оказа препъни камък за осакатения "син" отбор и мачът от 22-ия кръг на първенството завърши 2:2. През първото полувреме срещата на "Лудогорец Арена" беше зрелищна, но след почивката темпото беше тренировъчно.

Двубоят започна отлично и още в 8-ата минута Бирсент Карагерен откри резултата след неспасяем удар в горния десен ъгъл. В следващите минути защитата на гостите игра безобразно, но в 36-ата Антон Огнянов успя да изравни с първия си гол след завръщането в Левски. Малко по-късно обаче опитният Мирослав Будинов отново даде преднина на Дунав след грешка в центъра на Георги Костадинов и Антонио Аниете.

В 52-ата минута столичани отново изравниха, след като Роман Прохазка беше точен от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Олексей Ларин в наказателното поле.

После Елин Топузаков беше принуден да смени контузилите се Веселин Минев и Бабатунде Адениджи, което допълнително разстрои играта на Левски и до края не стана нищо интересно.

Така 26-кратният шампион на България има 45 точки, с 4 повече от преследвача си ЦСКА-София, който след малко приема Ботев. Дунав пък събра 32 т. и се изкачи на 5-то място в класирането.