Багата отнесе скоростно Дивака – ММА шоу за минута и 40

Нашият боец защити за трети път световната си титла в САЩ
Обновена: 19 мар 2017 07:32 | 19 мар 2017 07:15,
52

Минута и 40 секунди бяха напълно достатъчни на Благой Иванов - Багата, за да защити за трети път световната си титла в тежка категория на World Series of Fighting.

Българинът сътвори истинско ММА шоу за зрителите във Верона, щата Ню Йорк.

На претеглянето 30-годишният софиянец показа отлична форма със 113,850 кг. Неговият съперник - Шон Джордан – Дивака бе по-тежък – 119,740 кг.

Двамата показаха джентълменско поведение и когато се изправиха лице в лице, не се стигна до напрежение, а се здрависаха и прегърнаха.

"Подготвих се много добре, бях готов за пет рунда, но приключи доста по-рано. Искам да продължа да се бия с корави съперници. Оставам в WSOF", каза минути след победата си Багата, с което сложи край на спекулациите за бъдещето си.

Мачът на Багата с Джордан беше отлаган на два пъти заради финансови проблеми на Световните бойни серии.

В предишния си двубой българинът надви по точки Джош Копланд. Това беше негов трети пореден успех.

До днешната победа българинът имаше 14 победи (5 с нокаут и 6 със събмишън) срещу само една загуба от Александър Волков през 2014 г.

В своята кариера Дивака пък бе спечелил 19 мача (15 с нокаут и 3 със събмишън) и бе записал 7 загуби.

Неук преди 7 години
Какво означава ''събмишън"От кой български речник е таз глупост?
10
0

25

Анонимен преди 7 години
Не гледам този спорт, но Имаше един велик боец в този спорт- украинецът Фьодор Емеляненко. Той беше в най-добрите си години като Майкъл Джордан в баскетбола, като Михаел Шумахер във формула 1, като Роджър в тениса.
9
4

7

До real pane преди 7 години
Нещо не те виждам да коментираш че точно Дивака е боец от UFC. Или ти това като не-лаик не го знаеш, момко? Та вижда се колко са страшни тия от UFC, щом още в първата минута на първия рунд губят мача. А ти си свали розовите очила преди да коментираш и не вярвай толкова на рекламите дето ги правят за пари.
8
4

12

real pane преди 7 години
До Багата - непобедимто и не толкова компетентен човек може да види че това са някакви аматьорски серии,подготовката на бойците посредствена и мачовете кратки.А В UFC вуобще не зависи от багата,трябва те да го поканят което залагам си главата че няма да се случи.КОМЕНТАРИ 4и 6 са реални ти си лаик момко
7
13

12

Багата - непобедим преди 7 години
Една малка подробност за разни "специалисти" изказали се по-долу: Багата току що преби за 1.43 минути един от тия големите бойци дето участват в UFC! Така че малко по-полека с тия безпочвени критики. Победата на Багата беше безапелационна. А това че си има лични предпочитания да стои в WSOF си е негова работа.
6
7

37

Това боевете с животни не бяха ли забранени вече.
5
4

29

Tова WSOF е все едно да играеш в нашата футболна А група, а големите ММА бойци да играят в Шапионската лига по футбол. Не че омаловажавам титлата на нашия, но искам само да ви кажа колко е голяма тази негова титла.
4
13

28

Не се впечатлявам от треторазрядни турнири и организации.
3
11

21

Багата е с изключително скромни възможности за нивото но съвременния ММА, технически арсенал от 2-3 техники и свръх съмнителен морал. Господ един път го предупреди. На мен не ми изглежда да си е взел поука.
2
3

23

Ще ме извинявате но тоя Дивака е баххти лоената топка. Дебел и тромав. Вижте кадри в гол.бг
1
15

36

Велик!След такава рана от която бе на косъм от смъртта да се възстанови и психически и физически и да мели наред! Браво шампионе! Всички казваха че Дивака има;л повече опит, но багата показа че неслучайно е шампион.