Черно море надви Левски в Каварна

Цветков донесе успеха за "моряците", прекъсна негативната серия
Обновена: 1 апр 2017 19:47 | 1 апр 2017 19:46, Веселина Йорданова
4

Черно море прекъсна серията си от седем поредни загуби от Левски в първенството, след като победи с 1:0 "сините" в мач от 26-ия кръг на Първа лига.

Първото полувреме в Каварна предложи битка без чисти голови положения пред вратите, а двата отбора имаха основателни претенции за по една неотсъдена дузпа в тяхна полза.

След почивката мачът беше равностоен, но фрапантна грешка на Сърджан Лукин се оказа фатална и позволи на Александър Цветков да донесе победата за Черно море. Гостите завършиха мача в намален състав, след като в 87-ата минута Давид Яблонски беше изгонен от игра с директен червен картон.

С успеха "моряците" събраха 43 точки и заемат 4-то място, докато Левски остава на 2-ра позиция с 51 т.