Баварците откриха резултата, но Мадрид би със спорна дузпа
13 апр 2017 08:36,
34
Снимка: Reuters, архив

Байерн Мюнхен допусна горчиво поражение с 1:2 от Реал Мадрид в първи четвъртфинален мач на Шампионската лига, игран на стадион "Алианц Арена".

Момчетата на Карло Анчелоти изиграха много силно първо полувреме и заслужено откриха резултата чрез Артуро Видал, който преди дни обеща да вкара четири гола на "белия балет".

Малко преди това гостите уцелиха гредата при удар с глава на Карим Бензема и последвалата лека намеса на Мануел Нойер. Точно преди паузата домакините получиха доста спорна дузпа, но Видал би силно над целта.

Второто полувреме започна по кошмарен начин за Байерн, защото Кристиано Роналдо изравни набързо, а след час игра Хави Мартинес беше изгонен. Реал напълно доминираше и създаваше ситуация след ситуация, но Нойер оставяше своите в играта с прекрасни спасявания до 77-ата минута, когато Кристиано вкара втория си гол в мача.

Това е едва втората победа на Реал в Мюнхен (при 9 поражения и едно реми), но пък е втора поредна. Реваншът е идната седмица в Мадрид.