Арсенал подчини шампиона Челси и грабна ФА Къп

"Артилеристите" завоюваха нов трофей в турнира
27 май 2017 21:51, Красимир Ангелов
1

Арсенал успя да завърши сезона по изключителен начин, след като грабна ФА Къп. Отборът на Арсен Венгер победи шампиона Челси с 2:1 на финала, игран на "Уембли".

Санчес откри за "артилеристите" в 4-ата минута, а в 76-ата Диего Коста изравни, преди две минути след това Рамзи да донесе успеха на своите с победно попадение.

"Сините" иначе завършиха мача с човек по-малко, след като в 68-ата минута Моузес получи втори жълт и респективно червен картон.

Това бе и рекорден 20-и финал за Арсенал в турнира, а "артилеристите" са най-успешният отбор в тази надпревара.

Отборът вече има 13 трофея в тази надпревара и по този начин задмина Манчестър Юнайтед.

Освен това трофеят за ФА Къп е трети за Арсенал и Арсен Венгер в последните 4 години. Доста интересно е обаче какво ще е бъдещето на французина, който вече е почти с изтекъл договор.