Реал постави Юве на колене и си запази "кралската" корона!

"Кралете" смачкаха противника с 4:1
Обновена: 3 юни 2017 23:51 | 3 юни 2017 23:42, Веселина Йорданова
54

Реал Мадрид влезе в историята, след като надви Ювентус с 4:1 на финала за Шампионската лига, който се игра на стадион "Милениум" в Кардиф пред препълнени трибуни.

Мачът между тези два тима се превърна в истинско зрелище и отборите показаха изключителен футбол, но индивидуалните качества на Роналдо и по-добрата игра на "кралския клуб" на моменти наклони везните в полза на мадридчани.

С тази победа "кралете" станаха и първият отбор, който успява да защити трофея си от Шампионската лига и да го спечели за втора поредна година, след като до момента никой не бе постигал нещо подобно. Това е 12-и трофей от турнира на богатите за мадридчани.

Освен това Роналдо отново вкара на торинци, след като го правеше и в предишните си срещи срещу този противник. Това бе негов шести мач срещу "бианконерите" и той отново се разписа, този път два пъти.

Торинци пък допуснаха първото си поражение в турнира, след като до момента нямаха такова.

Роналдо даде аванс на символичните гости в 20-ата минута, а в 27-ата Манджукич с феноменален гол успя да изравни. В 61-ата и 64-ата минути обаче Реал довърши противника си след попадения на Каземиро и отново Роналдо. В 90-ата минута и Асенсио се разписа.

Символичните домакини иначе завършиха мача с човек по-малко, след като Куадрадо получи втори жълт и червен картон в 84-ата минута.

Подробности четете на Gol.bg!

Вижте някои от най-запомнящите се моменти от мача в галерията ни!

54
25
4

12

Анонимен преди 6 години
буфонче,не че нещо,голям вратар беше,ама сега пенсийката и вкъщи..всеко нещо с времето си..показа,че вместо да помагаш,вече си в тежест..а Владо Стоянов да стега багажа и в Торино ;)

35

Много силен Реал, просто ги преучпиха второто полувреме, а всички знаем колко трудно се играе срещу италианци. Роналдо - аз такъв звяр след Марадона не съм виждал. Няма пропуск това момче, при втория му гол, рядко може да се види как за секунди набра 7-8 метра и излезе на голова позиция. Изключително злато, когато се откаже, футболът много ще загуби. Поздравления за Реал1

Ибрахим Татль сес преди 6 години
Кьде сте бе, кьдето днеска цял ден писахте че Реал Мадрид щели да подарят финала в шампионска лига на Ювентус? Кьде се скрихте бе фантазюрчета?
20
4

16

REAL MADRID преди 6 години
Реал трябваше още да напълнят кошницата на мафиотските жабари....
19
1

16

Надето преди 6 години
Какъв е този Асенсио? ;-) Реал е трябвало да вземат бат Бойко,такъв фФутболист не са имали и Роналдо пасти да яде.
18
21

10

CSKA REAL преди 6 години
ЦСКА-най-великия български отбор! Реал-най-великия световен отбор !
17
2

28

Ако Роналдо е манекен и ви пълни мрежите с по 2-3 гола ....То не знам вашите футболисти какви са :))) Не съм фен на Реал , но поздравления заслужено станаха шампиони.
16
3

24

Гунди Котков преди 6 години
Само да отбележа на противниците на белия балет! Реал Мадрид спечелиха в Испанското пьрвенство стана ха шампиони, та и най нахално и световни шампиони! Е и на това ако му казвате кьсмет, много ви здраве.
15
2

28

Зидан беше велик футболист. Сега може да стане и велик треньор.
14
23

8

Торес преди 6 години
Tия Реал са някакви страшни химици!Назобени са до козирката!Ювентус им издържа на темпото само едно полувреме.И самия Зидан навремето яко се зобеше.Затова на финал на Световно наби една глава на съперник и го изгониха.От химията ставаш избухлив и не се владееш,също като Серхио Рамос,Каземиро,Марсело,Карбахал!