Той надви англичанина Дийн Фаръл в Харков
Обновена: 24 юни 2017 19:01 | 24 юни 2017 18:49, Екип на Dnes.bg
38
Снимка: Gol.bg

Даниел Асенов триумфира с европейската титла по бокс за мъже в категория до 52 кг от шампионата в Харков, Украйна. Във финалната среща Тайсъна, както всички го наричат, победи по точки англичанина Дийн Фаръл с 3:2 съдийски гласа – 29:28, 28:29, 30:27, 27:30, 29:28.

За 20-годишния Асенов това е 4-о европейско злато от общо 5 изиграни финала на шампионати на Стария континент.

През 2013 г. той за пръв път стана шампион при юношите на първенството в Анапа (Русия). Година по-късно загуби финала в Загреб при младежите от Мохамед Али (Вбр), когото разби в спора за титлата при мъжете в Сомоков през 2015 г.

Това е втора евротитла за Тайсъна от Кукорево за годината, тъй като през март той стана шампион за мъже до 22 г. в Браила (Румъния). В края на февруари пък Асенов спечели международния турнир за купа „Странджа“ в София.

Той донесе и единствения медал за България от Харков, а заедно със Стефан Иванов (кат. до 56 кг) си спечелиха и квоти за световното първенство в Германия в края на август. Не веднъж Даниел Асенов е заявявал, че целта му тази година ще е да се качи на европейския и световния връх – първата крачка вече е направена, идва ред на втората.