Той даде само четири гейма на Александър Зверев на финала
25 юни 2017 18:44, Елка Василева
13
Роджър Федерер. Снимка: БТА

Роджър Федерер (Швейцария) спечели за рекорден девети път турнира по тенис на трева в германския град Хале с награден фонд 1.966 милиона евро.

Водачът в схемата Федерер разгроми в 11-ия си финал в надпреварата поставения под номер 4 представител на домакините Александър Зверев с 6:1, 6:3 само за 53 минути.

Така 35-годишният швейцарец не допусна пробив и заслужи 92-а титла в кариерата си и четвърта за сезона без загубен сет.

Федерер взе първите четири гейма по пътя си към успеха в първия сет само за 22 минути. Във втората част той проби за 4:2 и до края запази преднината си.

Швейцарецът, който игра 140-и финал в кариерата си, не даде особени шансове на съперника, след като спечели 33 от 42 разиграни точки при собствен сервис. Така той стана най-възрастният шампион в историята на турнира в германския град.

20-годишният Зверев пък загуби мача за трофея в Хале за втора поредна година, а през миналия сезон той победи на полуфиналите именно Федерер в три сета.