Червените вкараха 6 гола, получиха едва 2
30 юли 2017 21:07,
10
Снимка: Булфото

ЦСКА-София записа впечатляваща първа победа в първенството. След лошото начало на сезона "червените" се върнаха с гръм и тярсък в играта с успех 6:2 над Ботев Пловдив насред Коматево. Големият герой за гостите се оказа Фернандо Каранга, който заби хеттрик.

Две попадения добави резервата Кирил Десподов, а веднъж се разписа и новото попълнение Тиаго Родригес. Страхотен мач направи националът Станислав Манолев, който този път като дясно крило, вместо на обичайната досега позиция на десния бек.

"Канарите" започнаха без звездите си Тодор Неделев и Омар Косоко заради предстоящия в четвъртък мач реванш срещу Маритимо от Лига Европа. Косоко се появи като резерва след почивката и дори вкара гол на бившия си отбор, но това не помогна поне за точка.

Ботев на два пъти се връщане в мача, но в крайна сметка записа болезнена загуба. Възлов момент бе изгонването на защитника Йордан Минев в началото на второто полувреме, което на практика обезкуражи пловдивчани.