Отстъпихме с 0:3 пред Русия на старта на Евро 2017

В събота волейболистите ни излизат срещу състава на Испания
Обновена: 24 авг 2017 20:42 | 24 авг 2017 20:41, Красимир Ангелов
8
Снимка: Булфото, архив

Националният ни отбор по волейбол стартира със загуба участието си на Европейското първенство в Полша.

Момчетата на Пламен Константинов отстъпиха с 0:3 (23:25, 20:25, 19:25) пред Русия в първия мач от група C. По-късно тази вечер играят другите 2 отбора в групата – Испания и Словения.

В първата част руснаците поведоха с 8:3 при първата техническа пауза, но след това "трикольорите" наваксаха изоставането си и дори поведоха с 21:20. В крайна сметка обаче това не се оказа достатъчно за водения от Пламен Константинов състав и Русия взе аванс в резултата след 25:23.

Във втория гейм руският тим контролираше изцяло събитията на полето и имаше солидна преднина от 16:12 и 21:16, след което лесно поведе с 2:0 при 25:20.

Третата част отново премина под диктовката на Русия и крайното 3:0 дойде след 25:19 при блокада на Сергей Гранкин.

Най-резултатен за България беше Розалин Пенчев със 17 точки, докато съотборникът му Цветан Соколов добави още 12 точки.

Максим Михайлов и Дмитрий Волков се отличиха с по 12 точки за състава на Русия.

В събота вечерта България ще се изправи срещу състава на Испания във втория си мач от Евро 2017. За следващата фаза на надпреварата се класират първите три отбора от групата.