Владинова завърши четвърта на бухалки, Тасева - осма на лента

Златото отиде при рускините Дина и Арина Аверини
Обновена: 31 авг 2017 23:16 | 31 авг 2017 23:05, Анисия Иванова
3
Снимка: Facebook

Българката Невяна Владинова се класира на четвърто място във финала на бухалки на Световното първенство по художествена гимнастика в италианския курорт Пезаро.

Владинова получи оценка от 17.350 за изпълнението си и не успя да се пребори за второ отличие след бронза на топка от вчера.

Рускинята Дина Аверина спечели с 19.000 и взе второ злато след триумфа си на обръч в четвъртък. Тя спечели и сребро на топка.

Катерина Галкина от Беларус завърши втора с 18.050, а шампионката на топка Арина Аверина този път остана трета със 17.800 и заслужи трети медал на първенството след среброто на обръч.

Българката Катрин Тасева се класира на последното осмо място във финала на лента на Световното първенство по художествена гимнастика в италианския курорт Пезаро.

Тасева допусна няколко грешки и неточности при изпълнението си и получи едва 13.700.

Рускинята Арина Аверина спечели титлата с 18.300 и заслужи второ злато от шампионата след победата си на топка вчера. Тя също така взе сребро на обръч и бронз на бухалки.

Победителката на обръч и бухалки Дина Аверина, която е близначка на Арина, този път завърши втора със 17.200 и остана със среброто, както и на топка.

Трета се нареди Линой Ашрам от Израел с 16.650 точки. (БТА)