Берое надви Верея в дербито на Стара Загора

Единственото попадение отбеляза Мартин Камбуров
29 окт 2017 18:05, Красимир Ангелов
3

Берое победи с 1:0 Верея в среща от 14-ия кръг на Първа лига и с 23 точки се изкачи на 5-о място в класирането.

Мачът не се отличи с много интересни моменти, а единствения гол вкара Мартин Камбуров в 60-ата минута. Верея пък инкасира трета поредна загуба в първенството.

Първата атака беше за гостите, като в 6-ата минута Матеус Леони центрира за Камбуров, но опитният нападател се размина с топката. До 25-ата минута символичните гости натиснаха здраво, но кой знае какви положения нямаше. Единствено удар от фаул на Мартин Камбуров предизвика емоции по трибуните и то след като удари в главата застаналия на стената Бенгюзов.

Две минути преди края Берое стигна до ново положение, но ударът на Педро Еуженио мина в страни от сглобката.

В 55-та минута Педро Еуженио разтресе гредата сред мощен шут, а пет минути по-късно, в 61-ата минута, Берое поведе в резултата. Резервата Антон Карачанаков центрира в наказателното поле, където Камбуров се извиси и прати топката в мрежата със страхотен удар с глава - 0:1.