Триумф на жените от "Марица": В Шампионската лига са!

Пловдивчанки обърнаха мача срещу руския "Енисей"
11 ное 2017 16:00,
7
Снимка: bTV

Женският отбор по волейбол на "Марица" Пловдив ще играе в Шампионската лига. Това е исторически успех за женския волейбол в България, защото за първи път женски тим ще играе в групите на най-силния европейски клубен турнир.

Възпитаничките на Иван Петков загубиха първия си мач у дома с 3:2 гейма и изоставаха във втория двубой в Русия с 0:2 преди да обърнат за 2:3 (20:25, 19:25, 25:22, 27:25, 15:12), информира bTV.

Изходът от сблъсъка се реши със златен гейм, в който пловдивчанки триумфираха с 15:11 точки.

"Енисей" спечели по категоричен начин първите два гейма, в които "Марица" водеше само на два пъти до първите технически прекъсвания, но след това пловдивчанките намериха правилния ритъм.

Те поведоха с шест точки в третия гейм и го спечелиха с 25:22, а в четвъртия имаха аванс от пет пункта в самия край.

Рускините стопиха преднината на българските шампионки и дори поведоха с 25:24 в допълнителните разигравания за гейма, но "Марица" спечели следващите три точки за 27:25.

Стигна се до тайбрек, в който българските волейболистки показаха по-здрави нерви, спечелиха частта за 3:2 и елиминираха по-титулувания си съперник след златен гейм.

Най-резултатни за историческия успех на "Марица" бяха Таня Петкова и Кремена Каменова с по 18 точки. Нася Димитрова добави още 13 точки.