Ливърпул смаза Спартак Москва, Попето не влезе в игра

"Мърсисайдци" спечелиха със 7:0 на своя "Анфийлд"
9

Ливърпул постигна разгромна победа със 7:0 над руския шампион Спартак (Москва) в среща от Група "Е" на Шампионската лига.

След успеха си мърсисайдци финишираха като лидери в своята група с актив от 12 точки.

Коутиньо бе над всички в този мач и се отчете с хеттрик след попадения в 4-ата, 15-ата и 50-ата минути. Фирмино и Мане също записаха името си сред голмайсторите. Kариоката бе точен в 19-ата минута, а сенегалецът вкара два гола в 47-ата и 76-ата минути. .Салах реши всичко в 86-ата минута.

Ивелин Попов бе в групата на московчани за тази среща, но остана цял мач на резервната скамейка.

Утешитeлното за гостите е, че все пак ще играят в Лига Европа през пролетта, след като останаха трети след Ливърпул и Севиля

В друг дерби мач от снощи Реал Мадрид се наложи с 3:2 над Борусия Дортмунд в последен мач от груповата фаза.

Европейският първенец тотално надигра Борусия през първата част и заслужено дръпна в резултата с голове на Борха Майорал и Кристиано Роналдо след само 12 минути игра.

Малко преди почивката обаче Пиер-Емерик Обамеянг намали, а в началото на второто полувреме отново габонецът сензационно изравни. Реал наложи свиреп натиск, който даде резултат в 81-ата минута при гола на Лукас Васкес.

Воденият от Зинедин Зидан отбор завърши на второ място в групата с актив от 13 точки, докато Борусия Дортмунд е трети с едва два пункта и през пролетта ще играе в Лига Европа заради по-добрите си показатели в директните мачове с четвъртия АПОЕЛ, който също остава с две точки.

Всички подробности и отзиви след снощните мачове от Шампионската лига четете в Gol.bg