Манчестър Сити смълча "Олд Трафорд" и капарира титлата

"Гражданите" надвиха Юнайтед с 2:1 в голямото дерби
10 дек 2017 20:35, Красимир Ангелов
4

Манчестър Сити е все по-близо до титлата във Висшата лига, след като надви прекия си конкурент и градски противник Манчестър Юнайтед с 2:1 насред "Олд Трафорд".

Срещата бе до последно под въпрос заради силния снеговалеж, но в крайна сметка стадионът на Юнайтед бе в добро състояние и мачът се изигра.

Силва откри за гостите в 43-ата минута, а Рашфорд изравни в самия край на първото полувреме.

След много груба грешка на Лукаку обаче гостите стигнаха отново до аванс, след като Отаменди бе точен в 54-ата минута и в крайна сметка запазиха крехката си преднина до самия край.

След този мач Сити е лидер с актив от 46 точки и тимът има 11 точки повече пред втория Манчестър Юнайтед.