24 яну 2018 12:00, Красимир Ангелов
4
Снимка: Булфото

Точно 16 дни остават до началото на зимните олимпийки игри в Пьонгчанг. България вече определи своята делегация от 19 спортисти (има шанс те да бъдат и 20), а екипът на Gol.bg събра за вас най-любопитното за родните представители.

В продължение на няколко дни преди игрите Dnes.bg ще ви представи кратки визитки на нашите представители, на които ще стискаме палци в Южна Корея. И понеже най-големите ни надежди за призово класиране са свързани със сноуборда, започваме с нашия знаменосец и най-голяма надежда - Радо Янков.

Роден на 26 януари 1990 година в Чепеларе, само преди дни той записа престижно второ място в състезанието по паралелен гигантски слалом от Световната купа по сноуборд в Рогла, Словения.

В Сочи 2014 Радо зае 21-ро място на паралелен слалом и 25-то място на паралелен гигантски слалом. През миналата година обаче Радо Янков спечели малкия световен глобус на FIS в паралелния гигантски слалом, а в общото класиране за световната купа в сноуборд слалома остана на второ място след Андреас Промегер.

Сега е сред фаворитите за медал в Южна Корея и ще е знаменосецът на България.