Тотнъм не се даде на Юве, всичко ще се реши в Лондон

Манчестър Сити разпиля Базел и гледа към 1/4-финалите
Обновена: 14 фев 2018 10:38 | 14 фев 2018 10:37, Красимир Ангелов
3

Ювентус и Тотнъм изиграха страхотен първи 1/8-финален мач от Шампионска лига, който завърши 2:2.

Първото полувреме в Торино премина на един дъх. Двата отбора предложиха зрелище, още до 9-ата минута "бианконерите" водиха с 2:0 с голове на Гонсало Игуаин (2, 9-д).

После гостите взеха инициативата, като Джанлуиджи Буфон на няколко пъти спря Хари Кейн, но англичанинът най-накрая успя да преодолее легендарния вратар.

В 45-ата минута Ювентус спечели нова дузпа, но този път Игуаин нацели горната греда и пропусна да вкара хеттрик. След почивката срещата беше с една идея по-спокойна, Тотнъм взе инициативата и в 72-ата минута Кристиан Ериксен от фаул се разписа за 2:2.

До края не падна нов гол и всичко ще се реши на реванша на "Уембли" на 7 март.

В другия мач от снощи Манчестър Сити мина като ураган през Швейцария и отнесе Базил с 4:0. След такъв първи резултат най-вероятно срещата-реванш ще бъде повече от протоколна. Головете за гостите забиха Гюндоган (14 и 53), Бернардо Силва (18), Серхио Агуеро (23).

След тази гръмка победа Сити продължи наказателната си акция във Висшата лига и Европа този сезон.

Всички новини и реакции след първите 1/8-финали в Шампионската лига четете в Gol.bg