23 фев 2018 09:23, Веселин Коларов
9
Снимка: Facebook

Българската щафета при жените подобри рекорд при вчерашното си участие на Зимните олимпийски игри на 4х6 км по биатлон.

Отборът ни, в състав Емилия Йорданова, Даниела Кадева, Стефани Попова и Десислава Стоянова, остана на 16-о място на 2:34.6 минути зад олимпийските шампионки от Беларус. Това е най-малката разлика, когато нашите момичета са били от 1-то място.

Много силно в Пьонгчанг се представиха Йорданова и Кадева, които с по 11 патрона свалиха 10 от мишените си. Освен това нашите се наредиха на 1-во място при общото време стрелба с резултат от 5.16,0.

След българските момичета се наредиха Казахстан (6.05,8) и Украйна (6.09,0), докато победителките от Беларус (6.38,6) заеха 8-мо място.