Страхотен Гришо прегази Жил Симон в Барселона

Българинът даде едва три гейма на съперника си
25 апр 2018 13:55, Веселин Коларов
28

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира на червени кортове в испанския град Барселона с награден фонд 2,51 милиона евро.

Поставеният под номер 2 Димитров се наложи убедително французина Жил Симон с 6:2, 6:1 за 82 минути.
26-годишният хасковлия записа трети пореден успех срещу Симон и общо четвърти в девет мача срещу французина.

Петият в световната ранглиста българин не допусна пробив, а след 2:2 в първия сет взе 10 от следващите 11 гейма, за да триумфира.

Следващият съперник на Димитров ще бъде Малек Джазири (Тунис), който елиминира "щастливия губещ" от квалификациите Ернесто Ескобредо (САЩ) с 6:4, 6:3. 34-годишният Джазири е 88-и в света в момента, но през миналия сезон достигна до рекордното в кариерата си 47-о място.

Двамата имат един мач помежду си на твърди кортове по-рано през сезона в Дубай, където тунизиецът триумфира с 4:6:, 7:5, 6:4.