Обрат! Симона Халеп е новата кралица на "Ролан Гарос!

Румънката надделя трудно над американката Слоун Стивънс
14

Лидерката в световната ранглиста на женския тенис Симона Халеп успя да спечели своя първи трофей от "Големия шлем", след като на финала на "Ролан Гарос" победи американката Слоун Стивънс след 3:6, 6:4, 6:1.

По този начин румънката прекъсна и серията си от три поредни загубени финала в турнири от "Шлема".

В първия сет Слоун игра изключително стабилно и дръпна с 3:1 след пробив, а при 5:3 спаси точка за пробив и в крайна сметка дръпна със сет аванс в резултата.

Вторият сет започна отлично за Стивънс и тя поведе с пробив и 2:0 в геймовете, като се виждаше как американката може би ще надделее в този финален мач. Халеп обаче се окопити и след четири поредни гейма, два от които след пробиви, обърна резултата на 4:2 гейма в своя полза.

Американката съумя да върне пробива, но в последния 10-и гейм се пропука и бе пробита, като по този начин сетът отиде на сметката на Халеп.

Симона започна ударно третия решителен сет и след пробиви във втория и четвъртия гейм дръпна с 5:0 гейма аванс, като до края на самия мач да даде само гейм на американката.