Нигерия не прости на Исландия и гледа към осминафиналите

Ахмед Муса вкара двата гола за победата на "суперорлите"
Обновена: 22 юни 2018 20:02 | 22 юни 2018 19:00, Друми Георгиев
12

Нигерия победи Исландия с 2:0 в двубой от група D на световното първенство по футбол, игран на стадион "Волгоград Арена".

Двата отбора изиграха много скучно първо полувреме, в което островитяните поне създадоха няколко положения, докато африканците не отправиха нито един удар.

Още от самото начало на втората част обаче Нигерия натисна здраво и откри резултата в 49-ата минута чрез Ахмед Муса. Той си спря по чудесен начин топката във въздуха след центриране на Моузес и простреля съперника.

Четвърт час преди края на редовното време Муса реализира втория си гол след солова акция, а "суперорлите" продължаваха да натискат. Интригата беше на път да се завърне в 83-ата минута, но Гилфи Сигурдсон пропусна отсъдената в полза на отбора му дузпа.

Така Нигерия вече има три точки и заема второто място, докато Исландия е на трета позиция с една точка. В третия си мач нигерийците излизат срещу Аржентина в директен спор за излизане от групата, а исландците играят с Хърватия, който вече се класира за елиминациите.

12
11
1

3

Анонимен преди 3 седмици
Нигерия бие с 1:0 Меси, а исландците отнасят шахматистите с 4:0 и фаворитите си заминават.
10
2

1

Йекини преди 3 седмици
Нигерия ми напомни за '94 когато прегазихме лъвовете.
9
3

3

Гледах нигерийците и разбрах колко силни са хърватите!
8
1

2

Принципно преди 3 седмици
Много здрав мач се получи! И мноооого здрави момчета - и русите,и...хм....другите,дето победиха !!!
7
1

5

до 5 Меси по-скоро да се радва че Нигерия направиу услуга на Аржентина. Сега задължително трябва да бият Нигерия и са излязли от групите.
6
2

3

СатаНАТО преди 3 седмици
Дузпа нямаше.
Имаше опит за препречване от страна на исландеца, след което падна.
Затова Господ ги наказа.
5
4

4

Меси да гледа и да се учи как се бие Исландия.