"Белите" играха добре, но загубиха с 0:1
26 юли 2018 23:08, Красимир Ангелов
15
Снимка: Булфото, архив

Хървдатският Хайдук победи Славия с 1:0 в Сплит в първа среща от втория квалрификационен кръг на Лига Европа.
Българите изиграха отлично първо полувреме, като само липсата на ефективност в завършващата фаза ги лиши от аванс.

Хайдук натисна след почивката, като основно застрашаваше вратата на Славия след статични положения.
В средата на втората част след центриране от ъглов удар Георги Петков направи последователни спасявания след удари на Борха Лопес с глава и при добавката на Ахмед Саид.

В 79-ата минута хърватите стигнаха до попадение. Тома Башич центрира от корнер от ляво, капитанът Зоран Нижич продължи към задната греда, където непокритият Саид отблизо реализира.

Пет минути по-късно Сашо Александров получи втори жълт и червен картон за нарушение в средата на терена и Славия довърши мача с човек по-малко.