Левски отвя Верея със 7:0 на стадион "Георги Аспарухов"

Сините не проявиха милост към старозагорци
26 окт 2018 21:54,
17
Снимка: Булфото

Левски разгроми Верея със 7:0 в двубой от 13-ия кръг на Първа лига, игран на стадион "Георги Аспарухов".

Напълно логично, футболистите на треньора Славиша Стоянович не проявиха милост и зарадваха всичките 10 000 зрители по трибуните с атрактивни отигравания, много голове и още толкова пропуски.

В края на първото полувреме пък Годердзи Мачадзе получи директен червен картон и съвсем вгорчи живота на старозагорци. Станислав Костов и Давиде Мариани отбелязаха по две попадения, а Нуно Рейш, Хали Тиам и Холмар Ейолфсон се разписаха по веднъж.

Така Левски оглави класирането на първенството с актив от 31 точки, с 2 повече от Лудогорец, който в неделя гостува на Септември. Верея пък копае дъното с 4 пункта.

Домакините поеха инициативата още след първия съдийски сигнал и стигнаха до инитересно положение в 4-ата минута. Жерсон Кабрал проби отдясно и отправи хубав изстрел от линията на наказателното поле. Топката обаче мина покрай лявата греда на Богомил Цинцарски.