Браво на Боряна Калейн! Взе втори бронз в Баку

Завършва континенталния шампионат с три отличия
6
Снимка: Булфото, архив

Боряна Калейн се класира на трето място във финала на лента на Европейското първенство по художествена гимнастика в Баку (Азербайджан). Калейн се представи солидно и получи 19.750 точки, с което заслужи втори бронзов медал от индивидуалната надпревара на отделните уреди, след като по-рано днес тя завърши трета и на топка.

Боряна Калейн с бронз на топка в Баку

Така Калейн завършва континенталния шампионат с три бронзови отличия, след като вчера помогна на България да завърши на трето място в отборното състезание.

Другата българка във финала на лента Катрин Тасева допусна доста грешки при изпълнението си и остана на последното осмо място със 17.750.