Рангелов не успя да спре Байерн за Купата

Баварците спечелиха с 3:1 като гости на Енерги Котбус
13 авг 2019 09:29, Красимир Ангелов
1

Носителят на Купата на Германия Байерн Мюнхен стартира с очаквана победа защитата си на трофея, след като спечели с 3:1 срещу Енерги Котбус. Мачът се игра пред повече от 20 000 зрителите и бе доста интересен.

За домакините до 74-ата минута игра българския нападател Димитър Рангелов, който отново е част от състава, но разликата в класите бе твърде голяма и баварците нямаха никакви пробеми.

Нико Ковач използва доста добър състав, тъй като мачът се явяваше и генерална репетиция за старта на Бундеслигата. В 32-ата минута Кимих намери Кингсли Коман, чийто удар бе спасен от Мозер, след което обаче Роберт Левандовски отбеляза.

Баварците си осигуриха спокойствие чак в 65-ата минута, когато Коман набра скорост и с много добър удар от около 19-20 метра прати топката във вратата. Няколко минути преди преди края Леон Горецка направи 3:0 след асистенция на Серж Гнабри. В добавеното време Беркан Таз вкара почетния гол за Енерги от дузпа.