Ливърпул взе Суперкупата след драма с дузпи

Мърсисайдци се наложиха над Челси в Истанбул
15 авг 2019 08:42, Красимир Ангелов
10

Ливърпул спечели за 4-и път в историята си Суперкупата на Европа, след като в драматичен мач "червените" надвиха Челси след дузпи.

Резултът бе 1:1 след 90-те минути, 2:2 след продълженията, докато при наказателните удари един пропуск на Тами Ейбрахам се оказа рашаващ и отличието отиде при Ливърпул.

Двата тима направиха много интересен и изпълнен с положения мач, в който феновете бяха под напрежение до последно, а въпреки загубата Франк Лампард определено видя подобрение при своя тим.

"Сините" поведоха през първото полувреме, но в началото на второто "червените" изравниха. Съперниците си размениха по един гол в първото продължение, за да се стигне и до наказателните удари, след които радостта бе за Мърсисайдци.