Левски би с лекота Дунав, върна си второто място

"Сините" спечелиха с 2:0 и удариха няколко греди
31 окт 2019 20:53, Красимир Ангелов
6
Снимка: Булфото

Левски постигна лесна домакинска победа с 2:0 над закъсалия финансово тим на Дунав (Русе) в среща от 14-ия кръг на efbet Лига, която се игра на стадион "Георги Аспарухов".

Макенджиев си вкара автогол в 15-ата минута и така "сините" стигнаха до аванс в резултата, а осем минути след това исландският централен бранител Ейолфсон удвои аванса на тима си.

След този успех отборът на Петър Хубчев събра 32 точки и си върна второто място в класирането, като отборът е на четири точки зад лидера в класирането Лудогорец.

"Сините" имат равни точки и с третия в таблицата тим на Локомотив (Пловдив).

В друг мач от първата ни лига  по-рано през деня Славия победи с 1:0 като гост Витоша Бистрица и записа четвърти пореден успех в първенството. Единственият гол в срещата отбеляза Георги Йомов след грешка на вратаря на "тигрите" Василев.