Етър победи Черно море, вратар герой за болярите

Мартин Минчев пропусна дузпа
1

Етър победи Черно море с 1:0 във Велико Търново в мач о 16-ия кръг на efbet Лига, игран на стадион “Ивайло”.

Домакините вкараха от дузпа чрез Румен Руменов в продължението на първата част, а Мартин Минчев изпусна 11-метров наказателен удар в 70-ата минута.

Така в герой за болярите се превърна вратарят Христо Иванов, който имаше редица ключови намеси.

С тази победа Етър изкачи на девето място в генералното класиране на българското футболно първенство. "Виолетовите" са с две точки пред Царско село и с две зад Арда Кърджали.

Черно море остана на шестото място с 21 точки, колкото има и Берое. Старозагорците приемат Арда в неделя.