Сити не остави шансове на Юнайтед на "Олд Трафорд"

"Гражданите" се наложиха като гост с 3:1
2

Манчестър Сити разби с 3:1 Манчестър Юнайтед в дербито от 1/2-финалите за Карабао къп, играно на "Олд Трафорд".

"Гражданите" тотално надиграха градския си съперник и са съвсем близо до трети пореден финал в турнира. През първите 45 минути "червените дяволи" бяха буквално разпилени и трите гола на гостите бяха най-малкото, с което се отърваха.

Попаденията бяха дело на Бернардо Силва в 17-ата минута, Рияд Марез (33) и Андреас Перейра, който си заби автогол (39).

След почивката Сити продължи да диктува събитията на терена, но в 70-ата минута Маркъс Рашфорд остави минимални надежди за Юнайтед преди реванша на "Етихад" на 29 януари.

Лестър приема тази вечер Астън Вила в другия 1/2-финален сблъсък.