Българинът получи червен картон без изобщо да се появи в игра
24 фев 2020 09:32, Красимир Ангелов
131

Бившият национал на България Валери Божинов направи кошмарно, но запомнящо се завръщане в италианския футбол, получавайки червен картон.... на пейката.

Новият стрелец на Пескара не попадна сред титулярите за гостуването на Кротоне и се очакваше за запише първи минути в Серия "Б" от 2015 година насам, но беше изгонен още в 26-ата минута без изобщо да влезе в игра.

Реферът Иван Робилота вдигна директен червен картон на головия хищник заради реплики към съдийската бригада. До този момент резултатът беше 1:0 за домакините.

Интересното е, че цялата скамейка с помощниците на треньора Никола Легроталие, който е наказан и гледа мача от трибуните, искаха обяснение от съдията за червения картон на Божигол.

На почивката Кротоне вече водеше с 3:0, а Валери със сигурност ще бъде наказан за домакинството с Асколи от 26-ия кръг. В крайна сметка Пескара загуби вчерашния мач с 1:4.