Олимпиакос съсече Арсенал с гол в 119-ата минута

Гръцкият тим елиминира лондончани от Лига Европа
Обновена: 28 фев 2020 09:09 | 28 фев 2020 09:09, Красимир Ангелов
9

Арсенал поднесе огромно разочарование на феновете си, след като падна с 1:2 от Олимпиакос след продължения у дома и напусна Лига Европа на 1/16-финалите.

Общият резултат е 2:2, но заради двете попадения, които гръцкият тим реализира в Северен Лондон, отборът от Атина продължава в следващия етап от надпреварата.

Гостите заличиха изоставането си през второто полувреме и макар и в продълженията домакините да изравниха, късен гол на Ел Араби прати състава от Балканите напред.

В друг интересен мач от снощи Манчестър Юнайтед отнесе с 5:0 Брюж на "Олд Трафорд" и с общ резултат от двата мача 6:1 се класира без проблеми на 1/8 финалите за Лига Европа. Головете за домакините набутаха Бруно Фернандеш (27-дузпа), Одион Игало (34), Скот Мактоминей (41) и Фред на два пъти (82 и 90).

Оле Гунар Солскяер бе дал почивка на част от титулярите си, но това не се отрази на играта на отбора му и Юнайтед заслужено си взе победата и е в следващата фаза на надпреварата.