Последният във Висшата лига изхвърли Тотнъм от ФА Къп

Вратарят Тим Крул спаси 2 дузпи и се превърна в герой за своите
5

Последният във Висшата лига Норич изхвърли Тотнъм от ФА Къп след драма с дузпи и стигна 1/4-финалите на турнира.

След 120 минути резултатът бе 1:1, след което вратарят Тим Крул спаси 2 наказателни удара и класира "канарчетата" напред в турнира.

Иначе Тотнъм поведе в 13-ата минута, когато Ло Селсо изпълни отлично свободен удар и Ян Вертонген реализира с глава. Като цяло мачът бе отворен и интересен с положения и пред двете врати. В 79-ата минута Норич изравни, след като след паузата подобри играта си.

Голът дойде след грешка на Мишел Ворм, който не успя да се справи с един удар на Маклейн, а Дръмич успя да прати топката в мрежата за 1:1.

В продълженията не се случи нещо кой знае какво и така се стигна до наказателни удари, при които Ерик Дайър реализира в началото, а Мишел Ворм спаси удара на Маклейн и Тотнъм взе предимство.

След това обаче Ерик Ламела стреля в гредата за Шпорите, а Ида изравни. Ло Селсо направи 2:1, а Щиперман 2:2. След това обаче, Крул спаси удара на Парът, а след като Кантуел даде аванс на гостите и Жедсон не успя да преодолее холандския страж, който донесе успеха.