Четвърт век от една велика победа - България - Германия 3:2

На 7 юни 1995 година германците бяха унижени в София
22

На днешната дата 7 юни се навършват 25 години от знаменитата победа на футболните ни "лъвове" над Германия с 3:2 в европейска квалификация.

На 7 юни 1995 година германците повеждат с 2:0 пред пълния стадион "Васил Левски" - чрез Клинсман и Щрунц, но Стоичков намалява от дузпа малко преди почивката.

Ицо успява да изравни в средата на второто полувреме от нова дузпа, а в 69-та минута Емил Костадинов отново бележи изключително ценен гол за крайното 3:2, което ни гарантира участие на еврофиналите в Англия.

Това е втора поредна победа на България над Германия по това време, след като година по-рано "лъвовете" удариха немците с 2:1 на четвъртифнала на световното в САЩ.

Да си припомним видеото от невероятния обрат тук

22
20
0

3

Анонимен преди 3 години
После ние отпаднахме безславно,а Германия стана европейски шампион.
19
0

3

Най-добрия мач на нашите изобщо ,но пак си бяхме подпряни отвсякъде,Но тогава имахме реноме на просперираща млада демокрация и все още вярвахме.После Стоичков,Пенев и останалите се оказаха мутри.Взеха да управляват и простотията си дойде на мястото.

Димитър Пенев преди 3 години
Как може да се празнува една победа за половин век? Колко пъти сме ги победили, ние сме футболно джудже.Само футболните джуджета като България и Цска празнуват с десетилетия някакви единствени победи над силни отбори,каквито много други отбори имат по много такива победи и изобщо затова не ги празнуват.
15
7

6

Унижили ?!ха-ха-хаДомакински мач спечелен с един гол разлика ако е унижение значи вие сте със самочувстви на квартален отбор от Замбия.Явно на ганчовците това им е нивото и самочувствието...........бррррр.П.П. Да унижи Германия едни европейски отбор(какъвто българите НЕ СА) трябва да ги бие като гост с 3-4 гола.Ето това е УНИЖЕНИЕ, бе ганчовциии жалки!!!
14
1

10

Паметлив преди 3 години
Тогава още ни имаха страха от САЩ.Обаче какво стана в ответния мач...
13
4

4

До 12 преди 3 години
Ти хабер имаш ли си какво го чака света като унижощат персите? Никой няма да види световно в бъдеще. Ще гледаш камъни в някой лагер, ако оцелееш мелето.
12
2

16

Живейте си със спомени , това ще ви остане ! Световно повече ще видите през крив макарон.
11
6

8

До Анонимен 4-----------------------------Аз бях там-млад и хубав.Пазя знаменцето,значката и шапката с емблемите на СДС.
10
1

14

Големи играчи имахме играеха със сърце за България.
9
3

12

Смешникa Борис Касабов беше коментатор в тоя мач и Костадинов вкарва за 3-2 и дават го камерите да бяга и да се радва в близък план, а Касабов вика" ЗLатко Янкооов" Муахахаха....
8
3

4

Ушен преди 3 години
Аз си мислех, че начина на мислене, отношение и манталитет правят някого ***, а не имането на татуировки. Уви, научаваш нещо ново всеки ден.
7
4

16

фергюсън преди 3 години
Сега младите са само *** !!От 15 год. и един свестен футболист не е изллязъл ,за за цял отбор да не говорим !
6
0

11

До Анонимен 2ПСЕВДОдемокрацията (начело с БКП и ДС МУТРИ, ДОНОСНИЦИ, и ЛАКЕИТЕ ИМ) роди изброеното от тебе.
5
10

12

истина преди 3 години
Соца родил футболисти, а демокрацията наркомани.Соц ***, в Бразилия, ГФР, Холандия, Франция, Испания, Португалия, Аржентина и .... не е имало комунизъм и социализъм, но са били световни или европейски първенци.Соца те е повредил, но не си давай дребните пари за хапчета, защото повредата не се лекува.
4
7

12

30 години от големият митинг на СДС на Орлов мост.Колко красиви надежди...излъгани от ДС Кукловодите след това...Но въпреки това, и днес, ако знаех това, когато не знаех тогава - пак бих бил ТАМ!
3
8

6

Митьо Очите преди 3 години
Бих заменил тази победа за една друга съвместна победа на двете държави преди години. Щяхме да си вземем Македонията и да бъде водеща държава.
2
10

21

Соца роди футболисти, демокрацията роди наркомани и алкохолици с татуси.
1
0

26

ХаХа преди 3 години
Време е за паметник с надпис "и ний сме дали нещо на света". Че да отклонява вниманието от факта, че българският футбол е гола вода. Или че всичко останало извън футбола, е също гола вода.