Купата отново е за Локомотив, Соу е големият грешник

ЦСКА загуби с 3:5 при дузпи
Обновена: 1 юли 2020 22:24 | 1 юли 2020 22:14, Петя Славова
121

При инфарктен мач с продължения и дузпи "Локомотив" Пловдив победи ЦСКА с 5:3 и запази Купата на България
Още по темата

В юбилейното издание двата отбора нажежиха атмосферата на Националния стадион "Васил Левски" като запазиха равенство от 0:0.

След продължения, двубоят завърши с дузпи, където "смърфовете" надвиха "червените", нанасяйки точни удари и петте пъти.

Те заслужено грабнаха Купата, показвайки по-здрави нерви. В герой за Локо се превърна вратарят Илко Пиргов. Той влезе в игра в 119-ата минута, хвана дузпата на Али Соу и донесе трофея на отбора си.

Това бе 17-ият финал, който противопостави София на Пловдив и най-после победител стана представител от града "под тепетата".

Вижте подробности за двубоя в Gol.bg.

Играчите на ЦСКА пропуснаха един път - чрез централния си нападател Али Соу. Вратарят на Локо Пловдив - Пиргов усети посоката и изби удара му.