Гълъбинов и Специя с промоция в Серия "А"

Българинът отново ще играе в най-горната дивизия на Италия
21 авг 2020 08:50, Красимир Ангелов
0

Отборът на Специя е новият член на италианската Серия "А". Андрей Гълъбинов и съотборниците му загубиха с 0:1 реванша с Фрозиноне у дома, но след успех с 1:0 в първия мач се класираха за елита.

Правилата в мачовете за промоция в Италия са такива, че при равен резултат в двата мача продължава отборът, който е заел по-предно класиране през сезона. Специя завърши на трето място, докато Фрозиноне финишира чак на 8-о място.

Андрей Гълъбинов беше на терена през всичките 90 минути. Българският нападател имаше две добри възможности за гол, но не успя да ги оползотвори. Единственото попадение в срещата реализира Маркус Роден в 61-ата минута.

Специя в историята си няма участие в елита на Италия и ще е дебютант.