Ивет Лалова завърши на седмо място в Стокхолм

Победителка е петата в световната ранглиста за сезона Айла дел Понте
17

Ивет Лалова завърши на седмо място в спринта на 100 метра на състезанието от Диамантената лига по лека атлетика в Стокхолм. Тя финишира за 11.49 секунди, съобщи БНР.

Победителка стана петата в световната ранглиста за сезона Айла дел Понте (Швейцария) с 11.20 секунди, а второто място изненадващо заслужи холандката Марие ван Хуненстейн с лично постижение от 11.28 секунди.

Африканската шампионка и медалистка в дисциплината от последните две световни първенства Мари-Жозе Та Лу (Кот Д'Ивоар) завърши трета с 11.32 секунди.