Арда с драматична победа над Ботев Пловдив

Победителите са на трето място в класирането
Обновена: 29 авг 2020 20:40 | 29 авг 2020 20:31, Веселина Йорданова
0

Арда стигна до много драматична победа над Ботев Пловдив с 3:2 в двубой от четвъртия кръг на родната efbet Лига, игран на "Арена Арда".

Първото попадение бе още в 16-ата секунда, което бе дело на Атанас Илиев, давайки ранен аванс на "канарчетата". Почти половин час по-късно Спас Делев (29') изравни за домакините. В края на полувремето гостите отново поведоха, благодарение на Атанас Илиев (45+6').

През втората част Иван Коконов (70') за втори път изравни за тима от Кърджали. В края на срещата Спас Делев (85') зарадва феновете на домакините с прекрасен гол със странична ножица.

Така Арда се намира на третото място в класирането на първенството с актив от 8 точки, колкото имат и отборите на Царско село и Берое. Ботев пък се намира на 9-а позиция с 4 пункта.