Байерн Мюнхен с пети трофей, взе и Суперкупата на Германия

Баварците победиха с 3:2 Дортмунд в зрелищен мач
8

Байерн Мюнхен грабна и Суперкупата на Германия, побеждавайки Борусия Дортмунд с 3:2 на стадион "Алианц Арена".

Момчетата на Ханзи Флик изиграха добро първо полувреме и взеха два гола преднина чрез Корентен Толисо и Томас Мюлер.

Борусия обаче отговори и малко преди паузата се върна в мача с гол на Юлиан Брантд, а десетина минути след почивката Ерлинг Халанд изравни.

В 82-ата минута Джошуа Кимих върна аванса на своите и неговото попадение се оказа скъпоценно. Мюнхенци вече имат пет трофея през календарната година и са в график за рекорда на Барселона от шест отличия, завоювани през 2009 година.