Гришо би Циципас и се доближи до мач с Джокович

Българинът е на 1/4-финал във Виена
30 окт 2020 06:55, Александър Попов
29

Григор Димитров се класира за 1/4-финалите на турнира във Виена, след като спечели трудни с 2:1 сета срещу Стефанос Циципас. Българинът би с 6:7(5), 6:4, 6:3 и си върна на своя гръцки опонент за загубата на осминафиналите на "Ролан Гарос" в началото на месеца.

В първия сет се стигна до тайбрек, след като и двамата печелиха своите серис геймове. В него Григор поведе с 5:0, но изненадващо го изпусна с 5:7.

Във втория и третия сет обаче той успя да осъществи пробиви и да вземе мача.

Следващият съперник на Григор във Виена ще бъде британецът Даниел Евънс, който победи Юрий Родионов със 7:5, 6:3. При евентуален нов успех, на полуфиналите вероятно ще го чака водачът в световната ранглиста Новак Джокович.