Манчестър Сити разгроми Челси на "Стамфорд Бридж"

Отборът на Гуардиола изигра изключително силно първо полувреме
3

Манчестър Сити сътвори същински ад за Челси на „Стамфорд Бридж“. „Гражданите“ се наложиха с 3:1 като гости и сериозно разклатиха стола на Франк Лампард като мениджър на „сините“.

Отборът на Гуардиола изигра изключително силно първо полувреме, след което имаше преднина от три гола. Гюндоган (18‘), Фоудън (21‘) и Де Бройне (34‘) убиха интригата още преди почивката, а в края на срещата Калъм Хъдсън-Одой (90+2') отбеляза почетно попадение, което се оказа крайно недостатъчно.

Добрата форма, в която се намира Манчестър Сити, продължава, като вече в 11 поредни двубоя във всички турнири не са допуснали поражение.