Ливърпул и Манчестър Юнайтед с нулево равенство

Кой беше по-активният отбор?
8

Ливърпул и Манчестър Юнайтед не излъчиха победител и завършиха 0:0 в голямото дерби на английския футбол.

Двубоят се понрави с изключителна тактическа дисциплина и от двата тима, но равенството облагодетелства състава ръководен от Оле Гунар Солскяер, чийто тим запази първото си място.

Ливърпул пък увеличи серията си без загуба на Анфийлд на внушителните 68 мача.

През първата част домакините бяха по-активният отбор и до 30-тата минута бяха обкръжили вратата на Юнайтед, но до точен удар към вратата на Де Хеа така и не се стигна.

"Червените дяволи" постепенно изравниха играта и на свой ред създадоха няколко положения, но в крайна сметка първото полувреме свърши при нулево равенство.