Ман Сити стъпи на върха във Висшата лига

"Гражданите" разбиха УБА с 5:0
27 яну 2021 10:10, Красимир Ангелов
1

Манчестър Сити се възползва по най-добрия начин от шанса да се изкачи на върха във Висшата лига. "Гражданите" разгромиха Уест Бромич Албиън на "Дъ Хоутърнс" с 0:5 и задълбочиха кризата при "дроздовете".

Футболистите на "небесносините" решиха крайния изход още през първата част, когато имаха аванс от 4 попадения.

Илкай Гюндоган (6‘, 30‘), Жоао Кансело (20‘) и Рияд Марез (45+2') се разписаха преди почивката, а Стърлинг (57‘) оформи крайния резултат през второто полувреме.

Отборът, воден от Пеп Гуардиола, вече е в серия от 11 поредни победи във всички турнири, а последният път, в който "гражданите" не записаха успех, бе именно срещу УБА.