Арда излъга ЦСКА 1948 и е на 1/2-финал за Купата

Гостите се наложиха с гол на Спас Делев
17 мар 2021 17:37, Красимир Ангелов
7

За първи път в своята история Арда Кърджали се класира за 1/2-финалите за Купата на България. Това стана факт, след като възпитаниците на Николай Киров излъгаха с 1:0 като гост ЦСКА 1948.

Единственият гол на националния стадион "Васил Левски" вкара Спас Делев в 55-ата минута. През първото полувреме попадение на Ангел Бастунов беше отменено за тънка засада. Срещата в София беше много равностойна, но гостите успяха да надделеят.

Така Арда се присъедини към Лудогорец, който вчера детронира Локомотив Пловдив.

Останалите два 1/2-финалиста ще определят двойките Славия – Левски, които излизат един срещу друг тази вечер и ЦСКА – Ботев Враца. Мачът на "Българска армия" ще се играе утре от 17.00 часа.