Черно море отнесе Ботев Пловдив и се укрепи на седмото място

"Моряците" победиха с 3:1
1

Черно море постигна убедителен успех с 3:1 над Ботев Пловдив в първия си мач от плейофите на първенството. Тимът на Илиан Илиев имаше смазващо предимство пред противника си и реши всичко още през първото полувреме.

Родриго вкара два бързи гола още до 5-та минута, в 25-та Атанас Илиев намали, но малко след това Зе Гомеш вкара трети гол. В края на първата част гостите останаха и с човек по-малко след втория жълт картон на Филип Филипов.

С този успех Черно море се закрепи на 7-то място в класирането с актив от 40 точки, с 6 повече от Царско село, който по-късно днес среща Левски.

Ботев е на 10-то място с 24 т. Още в следващия кръг варненци до голяма степен могат да си гарантирам плейоф за класиране в евротурнирите, тъй като в неделя посрещат във Варна Царско село.