Ботев Пловдив потрепери, но започна сезона с победа над Пирин

"Канарчетата" се наложиха с 2:1
Обновена: 24 юли 2021 21:39 | 24 юли 2021 20:55, Красимир Ангелов
2

Ботев Пловдив започна сезона с успех над завърналия се в елита на българския футбол след 3-годишно отсъствие Пирин Благоевград. "Канарчетата" се наложиха с 2:1 на комплекс "Ботев 1912" в пловдивския квартал Коматево.

Двата отбора си поделиха по едно полувреме, като през първите 45 минути домакините тотално надиграха своя съперник и съумяха да реализират две попадения. Па Конате (19‘) откри резултата, а в 41-ата минута Маркиньос удвои преднината на своя тим.

През втората част благоевградчани заиграха значително по-добре и се върнаха в мача още в 54-ата минута чрез Стилиян Николов. Голът му обаче се оказа недостатъчен за "орлетата" да си тръгнат поне с точка от Пловдив.

Във втория кръг Ботев гостува на негостоприемния стадион "Тича" във Варна, докато Пирин ще приеме Берое в Благоевград.