Сестри Стоеви стартираха с драматична загуба на Олимпиадата

Отстъпиха пред петите в световната ранглиста Ким Со-йон и Кон Хи-йонг
29

Двукратните европейски шампионки на двойки жени Стефани Стоева и Габриела Стоева стартираха с драматична загуба участието си в турнира по бадминтон на Игрите в Токио,съобщи БТА.

Сестрите се бориха до последно, но отстъпиха пред петите в световната ранглиста Ким Со-йон и Кон Хи-йонг (Република Корея) с 23:21, 12:21, 21:23 за 70 минути.

Стефани и Габриела Стоева изиграха страхотен първи гейм, в който поведоха с 18:13. Съперничките им изравниха 18:18, но с две поредни точки в края българките поведоха в резултата.

Корейките доминираха във втората част, взеха аванс от 10:3 и след 21:12 изравниха.

В решителния трети гейм Ким Со-йон и Кон Хи-йонг поведоха с 19:16, след което сестрите направиха серия от четири поредни точки и обърнаха 20:19. До края на срещата българките пропуснаха два мачбола, а след 20:21 корейките спечелиха последните три поредни точки, а с това и двубоя.

В групата са още номер 3 в света и втори поставени в схемата Чън Цин Чън и Цзя И Фан (Китай), които са световни шампионки от Глазгоу 2017, и номер 8 Йонколфан Кититаракул и Равинда Прайонджай (Тайланд). Те ще играят утре.