Българите взеха мача с голове накрая
29 юли 2021 06:37, Александър Попов
3
Снимка: LAP.bg

Лудогорец победи Мура с 3:1 в среща-реванш от втория квалификационен кръг на Шампионската лига, която се игра на стадион "Хювефарма Арена" в Разград.

Така със същия общ резултат разградчани се класираха за следващия етап на турнира, след като преди седмица постигнаха нулево равенство като гости.

Лудогорец взе аванс в мача още в 4-тата минута, когато Сотириу прониза мрежата на словенците след добра атака от дясно. Томи Хорват върна интригата в мача в 62-та минута, но с голове на Елвис Ману (82') и Каули(90'), Лудогорец си подпечата успеха.

В следващия етап задачата на "орлите" ще бъде доста по-трудна, защото момчетата на Валдас Дамбраускас ще трябва да премерят сили с гръцкия шампион Олимпиакос, който постигна втора победа с 1:0 срещу Нефтчи.