Дориан Бабунски с 2 гола за победата на врачани, контузия стресна "сините"
Обновена: 31 юли 2021 21:07 | 31 юли 2021 21:00, Красимир Ангелов
33

Ботев Враца победи с 2:0 Левски в мач от 2-ия кръг на efbet Лига.

В герой за домакините се превърна Дориан Бабунски, който заби и двата гола във вратата на Николай Михайлов. 24-годишният северномакедонец, който може да се похвали с престой в школата на Реал Мадрид, откри резултата още в 5-ата минута.

В 58-ата Бабунски вкара от дузпа, която беше извършена от Георги Александров за фаул именно срещу звездата на Ботев. В края на първото полувреме пък Борислав Цонев изпусна удар от бялата точка за Левски, а преди това гол на Балил Бари беше правилно отменен за засада.

Другата лоша новина за Живко Миланов е контузията на Цонев, който беше заменен принудително в началото на второто полувреме.

В класирането Левски е дъното преди изиграването на останалите мачове от кръга. "Сините" са с нулев актив и голова разлика 1:3. Ботев събра 4 т., колкото има и Славия.