Байерн отнесе Барселона с 3:0 като гост на старта на ШЛ

Каталунците не отправиха нито един точен удар
15 сеп 2021 09:24, Красимир Ангелов
24

Байерн Мюнхен отново победи Барселона, този път "само" с 3:0 в първи двубой от група "Е" на Шампионската лига, игран на стадион "Ноу Камп".

Германският хегемон действаше по-компактно през първото полувреме и заслужено се оттегли на почивка с гол преднина. Неговият автор беше очакван - кошмар №1 на "блаугранас" в евротурнирите Томас Мюлер, вкарал на този съперник за седми път в шест мача.

Десетина минути след подновяването на играта баварците заслужено удвоиха преднината си чрез футболист №1 в света за 2020 година Роберт Левандовски, направил успешна добавка при удара в гредата на Джамал Мусиала. В 85-ата минута полякът направи нова добавка след шут в гредата, този път на Серж Гнабри.

Зловещата за Барса статистика показа, че момчетата на Роналд Куман завършиха мача без нито един точен удар. В другата среща от групата Динамо Киев и Бенфика не си вкараха.